GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Tallrikar 16583075
nr 1658 3075
Tallrikar
Tenn, 4 st, 1700-/1800-tal. Diameter: 19,5-23,5
Kondition: slitage, skador
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 18 november 2024
kl 20:08:11
15/11 21:39:09
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Firma Svenskt Tenn